Wpis Balerinki niezbedne w kazdej szafie

Balerinki niezbędne w każdej szafie

W świecie butów są jak mała czarna-każda kobieta powinna je koniecznie mieć, ponieważ bez zarzutu komponują się ze wszystkim. Jeśli prawdą jest, że obcasy nie zawsze dodają seksapilu, to w życiu codziennym sprawa staje się jeszcze bardziej delikatna. Stały się niezastąpione. Balerinki, uprzednio przeznaczone tylko dla tancerek, stały się popularne dzięki dwóm aktorkom, które zakwestionowały w filmie modę na sztuczność, typową dla hollywoodzkich gwiazd z lat pięćdziesiątych.
1953: Audrey Hepburn wystąpiła w filmie „ Rzymskie wakacje”. Poprosiła Ferragamo, projektanta obuwia wielu gwiazd, aby stworzył dla niej parę lekkich balerinek na niewielkich obcasach, co miało podkreślić jej sylwetkę tancerki.
1956: Brigitte Bardot stworzyła ponadczasową modę na balerinki dzięki delikatnym bucików Cendrillon.
Jak wybrać balerinki? Uwaga!!! Istnieją balerinki i Balerinki!
Dla mnie PRAWDZIWE balerinki, szykowne, to modele inspirowane baletkami do tańca z małym węzełkiem na wierzchu. Oczywiście bez kauczukowych wzmocnień na brzegach, grubych przeszyć i rzemyków! Lubimy lakierki, skórzane, z tkaniny lub delikatnego zamszu. Zapomnij o tanich materiałach, plastiku i tkaniny z najniższej półki, które szybko się ścierają. Postaw na kolory, struktury, faktury i motywy np. zwierzęce: balerinki w panterkę ożywią klasyczną stylizację. To obuwie praktyczne i pasuje prawie do wszystkiego.
Muszą mieć minimum struktury, aby być eleganckie i nie tracić fasonu. Jeśli zbyt szybko się zdeformują, odznacza się w nich stopa, to nie jest ładne. Nosi się je absolutnie ze wszystkim, od jeansowych szortów, przez spodnie chino, aż do rozkloszowanej spódnicy. Jeśli nie masz długich nóg, unikaj ich z luźnymi i prostymi spodniami i zawsze odsłaniaj kostkę, aby wydłużyć nogę. Balerinki z płaską i cienką podeszwą to buty odświętne, a nie na forsowny marsz.
Mocno wycięte czy raczej nie? Płaskie jak naleśnik czy z niewielkim obcasikiem? Najbardziej lubimy te mocno wycięte, odsłaniające niemalże początek palców- to wysmukla stopę. „Ale trzeba pilnować, aby były dobrze dopasowane”, dodaje Fred Marzo. Mocne wycięcie nie wszystkim jednak odpowiada. Niektóre kobiety nienawidzą pokazywania niewielkich szczelin między palcami u nóg. „To brzydkie”, „Mam kość, która wystaje, to okropnie wygląda”… Właśnie tak-trzeba znać swoje małe niedoskonałości, które mogą być krępujące. W każdym wypadku uważajcie na delikatną podeszwę – „z niewielkimi obcasami dla komfortu!” dorzuca Fred Marzo- i unikajcie kauczukowego spodu.
Czy balerinki skracają sylwetkę? Tak, jeśli nosisz je z luźnymi spodniami lub długą spódnicą. Mniej, jeśli są mocno wycięte i połączysz je z rurkami lub spodniami odsłaniającymi kostkę (o długości siedem ósmych, boyfriendami lub podwiniętymi chinosami). Balerinki łączą się również ze spódnicą do kolan, spódniczką mini….lub szortami.